ایجاد NODE setی شامل همه گره­‎هایی که قصد یافتن نیروی عکس ­العمل روی مجموعه آن ­ها را داریم، به انجام ساده‎تر کار کمک زیادی می­ کند. پس لطفاً قبل از انجام تحلیلتان این کار را انجام دهید.

در ماژول "Visualization"، ابزار Create XY Data را انتخاب کنید (راحت ترین راه آیکن  )

در پنجره باز شده، گزینه ODB field output  را انتخاب کنید و Continue را بزنید. در پنجره XY Data from ODB Field Output  ظاهر شده، در منوی کرکره­ای Position، نوع موقعیت­ دهی را بر روی Unique Nodal  قرار دهید.

ایجاد خروجی جدولی از نتایج ODB

در پنجره فوق، اسکرول (پیمایش!) کنید تا به RF برسید، روی مثلث کناری آن کلیک کنید تا زیرمجموعه‎های آن نشان داده شوند. مؤلفه نیروی مورد نیاز خود را (مثلاً RF2) تیک­‎دار کنید. RF: RF2 در بخش Edit پایین پنجره به نمایش در می­‎آید.

حال به تب (زبانه!) Element/Nodes بروید و در سمت چپ روی Node Sets کلیک کنید. حال در سمت راست، فهرستی از مجموعه نودهایی که قبلاً تعریف کرده­‎اید به نمایش درمی­‎آید.

 

اگر Node Set­ی تعریف نکرده­‎اید، بقیه گزینه‎ها را برای محدوده مورد توجه خود امتحان کنید...

Node Set دلخواه خود برای محاسبه نیروی وارده را انتخاب نموده و Save را بزنید. در پنجره Save XY Data هم روی OK کلیک کنید.

حال دوباره آیکن "Create XY DATA" (همان آیکنی که در ابتدا انتخاب کرده بودید) را کلیک کرده و این بار Operate on XY DATA را انتخاب و CONTINUE را بزنید.

 

در سمت راست پنجره جدید باز شده، توابع/عملگرهای مختلف فهرست شده­‎اند. در این قسمت، به پایین اسکرول کرده و روی آیتم ((Sum((A,A کلیک کنید. این عملگر در پنجره بالایی پدیدار می­‎شود. در سمت چپ پنجره، تمامی نیروهای عکس‎­العمل (مانند RF2) برای هر یک از گره­‎های مجموعه انتخاب شده فهرست می­‎شوند. همه موارد نشان­‎ داده شده را انتخاب کنید (برای این کار دکمه چپ موس را نگه داشته و موس را روی همه خط­ ها سُر دهید!). بر روی دکمه Add to Expression کلیک کنید.

 دکمه Plot Expression را بزنید.

این کار، مجموع مقادیر مؤلفه مورد نظر عکس­‌العمل­‎ها را برای همه گره‎­های موجود در Node set انتخاب­‎شده ترسیم خواهد کرد.

 

برای ارسال دیدگاه اینجا را کلیک نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید