تعمیر فایل cae آسیب دیده!

شاید تا به حال این مشکل برای شما پیش آمده باشد که روی فایل cae آباکوس مدت ها کار کرده باشید و یک دفعه موقع باز کردن آن، نرم­‎افزار با نشان دادن این پیغام، شما را از زندگی سیر کند!!!

 

خونسردی خود را حفظ کنید! این مشکل هم راه حلی دارد! آباکوس این امکان را فراهم نموده که بتوانید این فایل cae را دوباره از روی فایل jnl. بازسازی نمایید. بدیهی است که شما باید آخرین ویرایش فایل jnl. ساخته شده را در اختیار داشته باشید. البته خیلی نگران نباشید؛ آباکوس خودش همیشه وقتی شما save را انتخاب می­ کنید، این فایل را نیز در کنار فایل اصلی cae ذخیره و بروزرسانی می ­نماید.

-       ابتدا نام فایل خراب شده را تغییر دهید یا کلاً حذفش کنید!

-       سپس وارد محیط CMD ویندوز شده و به مسیر جاری فایل کنونی (مسیری که فایل cae و jnl همنام با آن قرار دارند) بروید (توجه 2 در انتهای این مقاله را ببینید).

-       در محیط CMD این دستور را وارد نمایید:

abaqus cae recover=”file_name”.jnl

دقت کنید که در عبارت فوق باید به جای ”file_name”، نام فایل موردنظر خود را قرار دهید. مثلاً اگر فایل cae من که خراب شده، panel.cae باشد، باید این عبارت را در CMD وارد نمایم:

abaqus cae recover=panel.jnl

نرم افزار آباکوس بالا آمده و فرایند بازیابی فایل cae شروع می ­شود:

 

پس از تکمیل فرایند بازیابی، کافی است فایل cae ساخته شده را ذخیره نمایید.

توجه1- منظور از CMD همان Command Promt یا محیط Dos شبیه ­سازی شده در ویندوز است.

توجه2- با استفاده از روش زیر نیازی نیست یکبار CMD را اجرا نموده و سپس با دستورات کسل کننده! Dos به مسیر مورد نظر بروید:

در مسیری که قصد دارید CMD در آن باز شود (در اینجا پوشه حاوی فایل jnl و cae آسیب دیده)، دکمه Shift را نگه داشته و بر روی ناحیه ­ای خالی از صفحه ویندوز اکسپلورر (دقت کنید گفتم خالی!) راست کلیک نموده و گزینه Open command window here را انتخاب نمایید:

 

توجه 3- برای paste کردن دستور فوق، ctrl+V در CMD کار نمی کند. کلیک راست نموده و Paste را انتخاب نمایید. (این برای تنبلایی مثل من بود که حوصلشون نمیشه سه تا کلمه رو تایپ کنن!)

برای ارسال دیدگاه اینجا را کلیک نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید