دانلود نرم افزار آباکوس

نرم افزار Simulia Abaqus  + Documentation در ابتدا برای کاربرد در انرژی هسته ای و مهندسی حفاری طراحی شده بود چرا که مهندسین در این شاخه‌ها به ابزاری برای مطالعه مسائل پیچیده و غیر خطی نیاز داشتند. از آنجا که این نرم افزار بر اساس مسائل غیر خطی بنا گذاری شده توانایی بالایی جهت شبیه سازی جهان واقعی دارد. این نرم افزار به کاربر توانایی مدل کردن پیچیده ترین پدیده‌ها را با در نظر گرفتن اثرات بسیار ظریف می‌دهد.
در واقع نرم افزارAbaqus در پاسخ به نیازهای صنعتی برای شبیه سازی فضای واقع گرایانه جهت انجام آسان تر اموری مانند مدل کردن تغییر شکل‌های بزرگ در حالت‌های دو بعدی و سه بعدی، ارائه عملکرد گسترده، مجازی سازی قابل استفاده، مولتی فیزیک و مکانیک هسته ایی و محاسبه و مدلسازی میزان بار دستگاه، لرزش پویا، اتصالات حرارتی، طراحی شده است.
Abaqus یک برنامه سطح بالای FEM است که با اهداف عمومی‌به منظور مدل کردن رفتار اجسام تحت اعمال بار‌های خارجی طراحی شده است. از میان نمونه‌هایی از شبیه سازی‌های انجام شده توسط Abaqus در قسمت‌های مختلف صنعت، می‌توان به آنالیز غیر خطی و تخمین میزان تخریب اجزا یک سازه، بهینه سازی طراحی با در نظر گرفتن تحلیل کمانش تحت فشار، آنالیز توزیع ترک در پنل‌های بدنه هواپیما، تحلیل پرچ‌ها، شبیه سازی سیستم غلتک تولید مقاطع فولادی و آهنی(rolling maill) برای بهینه کردن تعداد دوران و پیش بینی خصوصیات محصول، ایجاد user-defined material subroutine برای در نظر گرفتن واکنش‌های غیر خطی نایتینول در وسایل پزشکی اشاره نمود.

قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Abaqus:
– حل مسائل استاتیکی و دینامیکی
– مدل کردن تغییر شکل‌های بزرگ در حالت‌های دو بعدی و سه بعدی
– دارای  مجموعه کاملی از المان‌های پیوسته، المانPlate ،Shell ،Beam و …
– امکان مدل کردن تماس یا برخورد
– کتابخانه پیشرفته مواد شامل جامد‌های الاستیک پلاستیک، فومف بتن، خاک، مواد پیزو الکتریک و…
– بهبود کیفیت مش بندی و استحکام سطح
– رابط کاربری پیشرفته برای کنترل درجه بندی مش محلی و چگالی
– حاوی مجموعه ابزارهای ویرایش هندسی است که برای ایجاد لایه میانی قطعات نازک و محکم جهت کارآمد تر کردن شبیه سازی‌ها
– ایجاد ویژگی‌های هندسی پیچیده و ساخت موتورهایی با چند شاخه اگزوز، یا فریم‌های پنجره در سازه‌های هوا فضا
– آنالیز غیر خطی و تخمین میزان تخریب اجزا یک سازه
–  بهینه سازی طراحی با در نظر گرفتن تحلیل کمانش تحت فشار
– آنالیز توزیع ترک در پنل‌های بدنه هواپیما
–  تحلیل پرچ‌ها
– شبیه سازی سیستم غلتک تولید مقاطع فولادی و آهنی برای بهینه کردن تعداد دوران و پیش بینی خصوصیات محصول

در این قسمت شما می توانید این نرم افزار را بصورت رایگان دریافت نمایید.

 

سایر ورژن ها بزودی......

رمز فایل فشرده:
www.abaquscenter.com
 
راهنما: 
ابتدا بر روی لینک کلیک راست کرده و  Open Link in New tab را کلیک کنید.
 
 
 
 
بعد از آن در صفحه باز شده لینک ها برای دانلود ورژن انتخابی مشاهده می شود. لازم است هر کدام از لینک ها copy و بر قسمت Address  مرورگر paste گردد.
 
 
در این مرحله به صفحه دانلود پارت مورد نظر از ورژن انتخابی منتقل شده و می توانید با کلیک بر روی گزینه دانلود از دانلود منیجر و یا دانلود خود مرورگر برای دانلود استفاده نمایید. باید این کار برای تمامی پارت ها انجام شود. لازم به ذکر است این کار را می توانید همزمان برای تمام پارت ها انجام دهید تا با سرعت بیشتری دانلود کل انجام گیرد.
 
 
لازم به ذکر است همه ی پارت ها را  در فولدر یکسانی دانلود نموده و سپس اولین پارت از نرم افزار و همچنین Ducumention را Extract در همان فولدر نمایید. پس از آن مراحل نصب آباکوس را انجام دهید. برای  دستیابی به راهنمای نحوه نصب اینجا کلیک کنید.