لیستی جامع از تجربیات قبلی اعضای آباکوس سنتر در اجرای پروژه‌های مختلف طراحی و شبیه‌سازی در این بخش قرار گرفته است. هر پروژه به‌صورت مختصر بیان شده و اهداف، روند اجرا و نتایج آن به همراه تصاویری نمونه از مراحل طراحی یا شبیه‌سازی ارائه شده است. با مشاهده این بخش می‌توانید پیش از ثبت پروژه یا درخواست مشاوره، از تخصص دست‌اندرکاران آباکوس سنتر مطمئن شوید. همچنین اگر فکر می‌کنید پروژه شما شبیه به یکی از این موارد است و نیاز به توضیحات بیشتر و جامع‌تری پیرامون آن پروژه خاص دارید، با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید. این کار را می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین و یا پر کردن فرم تماس با ما انجام دهید.


 

 با توجه به هزینه‌ی بالای آزمایش دستگاه‌ها و قالب‌های مورد استفاده در فرایندهای تولید، شبیه‌سازی المان محدود در این‌گونه مسائل اهمیت فراوانی یافته است. با استفاده از شبیه‌سازی، می‌توان پارامترهای بهینه را برای انجام فرایند به بهترین شکل ممکن، بدون نیاز به انجام آزمایش‌های تجربی متعدد (و دست‌کم با تعداد آزمایش‌هایی بسیار کمتر) یافت و در فرایند نهایی اعمال نمود.

در این قسمت، پروژه‌هایی که به شبیه‌سازی فرایند تولید (نورد، اکستروژن، کشش عمیق و...)، دستگاه‌ها و قالب‌های مربوطه، محاسبات مربوط به آن‌ها و یا بهینه‌سازی پارامترهای مؤثر اختصاص دارند، قرار می‌گیرند.

 

 یکی از اصلی‌ترین وظایف مهندسان، طراحی ماشین‌ها و قطعاتی با قابلیت تحمل بارهای وارده و شرایط مکانیکی حاکم بر آن‌هاست. با توجه به محدودیت روش‌های تحلیلی برای محاسبه توزیع تنش و یافتن عمر قطعات، استفاده از روش المان محدود می‌تواند سبب سادگی کار مهندسین شده و دقت و سرعت طراحی نهایی را بالا ببرد. 

مسائل مربوط به طراحی استاتیکی و یا خستگی قطعات در مورد اجزای مختلف، در این بخش دسته‌بندی می‌شوند.

 

 امروزه مواد کامپوزیتی (که دسته وسیعی از مواد مصنوعی ساخت بشر را دربر می‌گیرند)، کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف و کاربردهای مهندسی یافته‌اند. بسیاری معتقدند که عصر فلزات پایان یافته و ما وارد عصر مواد کامپوزیتی شده‌ایم. در صنایع پیشرفته، به دلیل نسبت استحکام به وزن بسیار بالای کامپوزیت‌ها و به‌ویژه قابلیت ایجاد خواص جهتی و هدفمند آن‌ها، فلزات و مواد آلیاژی سنتی در حال جایگزین شدن با این مواد هستند.

در این بخش، پروژه‌های پیرامون کاربرد مواد کامپوزیتی و شبیه‌سازی قطعات کامپوزیتی، به همراه مسائل مربوط به استحکام و عمر، مورد توجه قرار می‌گیرند. 

  سایر پروژه‌های متفرقه که در هیچ‌یک از موارد فوق قابل دسته‌بندی نبوده‌اند، در این زیرمجموعه گنجانده شده است. مسائلی همچون طراحی و شبیه‌سازی چند مکانیزم کاربردی، مسائل سیالاتی-جامداتی، مسائل دینامیکی و ارتعاشاتی و... در این دسته قرار می‌گیرند.