نام پروژه:  طراحی و آنالیز بدنه فشار AUV تمام کامپوزیتی بر مبنای رشته پیچی صفحه‎ای و ژئودزیک

 بدنه­‎های فشار کامپوزیتی که عموما به عنوان سازه‎­های دریایی در صنایع پیشرفته کاربرد دارد، عموما بدلیل نسبت استحکام به وزن بالا و همچنین سادگی در فرآیند ساخت مورد توجه می­‎باشند. در این پروژه ضمن مقایسه الگوهای پیچش مختلف بدنه های فشار که موسوم به روش رشته پیچی می­‎باشد از الگوی پیچش صفحه‎­ای و ژئودزیک استفاده شده‎­است. ضخامت و جهت گیری لایه‎­ها با در نظر گرفتن روش پیچش و تئوری شبکه­‎ای و همچنین هندسه­‎ی بدنه­‎ی فشار بدست آمده است. در نهایت آنالیز اجزای محدود با استفاده از نرم افزار اجزای محدود  و همچنین اسکریپت نویسی برای مدل­سازی، تحلیل تنش و کمانش بدنه­‎ی فشار در یک فشار خاص برای نیل به بهینه­‎ترین روش پیچش، زاویه­‎ی پیچش و فرم هندسی مندرل جهت پیچش مورد بررسی قرار گرفته است. طراحی بدنه­‎فشار مورد نظر با ضریب اطمینان قابل قبول حاصل این مطالعه می­‎باشد.

 

 

 

نام پروژه: تحلیل و آنالیز برخورد گلوله به پارچه کامپوزیتی ساخته شده از الیاف Kevlar

 

این پارچه که دارای الیاف woven بوده دارای ماتریسی با نام polypropylene  و الیاف Kevlar می­باشد. ترکیب این دو ماده کمتر به عنوان کامپوزیت مورد استفاده قرار گرفته است. در این پروژه   محصول  تولید شده تحت تست ضربه قرار گرفته و سپس به ­وسیله ­ی نرم ­افزار آباکوس نتایج تست با نتایج تحلیل عددی صحت سنجی گردید. شبیه سازی این پارچه  با دید مکانیک آسیب  مواد کامپوزیت در نرم افزار انجام شده ­است.

 

 

نام پروژه: بررسی شکست در پوسته‎­های کامپوزیتی

شکست مواد کامپوزیتی  یکی از موارد بسیار با اهمیت در تحلیل سازه ­های کامپوزیتی می ­باشد. در زمینه ­ی شناسایی شکست، معیارهای مختلفی ارئه شده ­است. انجمن جهانی شکست در بررسی تئوری ­های مختلف شکست به برتری معیار شکست پاک در شناسایی شکست در مواد کامپوزیتی  در تطابق با نتایج آزمایشگاهی رسید.  در این پروژه معیار های مختلف شکست معرفی شده ، معادلات آن ­ها بیان و پس از آن معیار پاک تشریح گردیده ­است. در ادامه برنامه ­نویسی برای شناسایی شروع شکست و همچنین آسیب با استفاده از این معیار انجام شده و به نرم افزار آباکوس متصل گردیده ­است. در نهایت یک بدنه ­ی فشار کامپوزیتی با دو روش اسکریپت نویسی و پارتیشن بندی پیچیده ­شده با معیار شکست پاک شبیه ­سازی شده و تا شکست کامل سازه بررسی گردیده‏‌‎­است.

برای ارسال دیدگاه اینجا را کلیک نمایید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید