با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است. سابروتین UEL از پیچیده ترین سابروتین های اباکوس می باشد که تقریبا هیچ آموزشی از آن منتشر نشده است. آباکوس سنتر این افتخار را دارد اولین ورژن این آوزش را در اختیار علاقهمندان قرار دهد. کاربرد گسترده و حرفه ای این سابروتین تقاضای بسیاری از مهندسان را برانگیخته است.

 

 

 

 

 

با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است. از طرفی پیچیده بودن بعضی از سابروتین ها همانند UMAT برای تعریف مشخصات ماده کاربران زیادی را دچار مشکل نموده است. سابروتین USDFLD یک سابروتین بسیار پرکاربرد می باشد که بدلیل سهولت در استفاده و همچنین کارکردهای متفاوت مورد استفاده بسیاری از محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است. سابروتین UGEN برای رفتار مکانیکی پوسته ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سابروتین که نسبتا از سابروتین های پیچیده آباکوس محسوب می شود نیروهای برشی و خمشی به عنوان خروجی به سابروتین داده می شود. عمده استفاده از این سابروتین در مواردی است که رفتار مکانیکی پوسته غیر خطی بوده و فقط بر اساس ترم های کلی ماتریس پوسته قابل ارایه بوده و در محیط گرافیکی اباکوس چنین رفتاری وجود ندارد. این سابروتین می تواند خروجی هایی وابسته به کرنش، نرخ کرنش، زمان، دما، ضخامت پوسته، طول مشخصه المان، انحنا، شماره المان و ... داشته باشد.  

 

 

 

 

 

با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است. اگر بخواهید تولید گرما در یک ماده را مدل نمایید. استفاده از این سابروتین ضروری می باشد. نمونه استفاده از این سابروتین تغییر فاز در فرآیندهایی مانند مدلسازی جوشکاری می باشد.

 

 

 

 

 

با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است.  این سابروین که برای تعریف ضریب انبساط بوده  و قابل استفاده برای مواد مختلف ایزوتروپیک و ارتوتروپیک  می باشد. در مواردی که این ضریب وابسته به دما ، زمان و همچنین متغیرهایی مانند شماره المان می باشد، استفاده از این سابروتین ضروی است. 

 

 

 

 

 

با توجه به استفاده روز افزون از سابروتین های نرم افزار آباکوس نیاز برای یادگیری آن الزام آور شده است.  این سابروین ها که برای تعریف رفتار اصطکاکی میان سطوح استفاده می شود، می توان انواع پیچیده رفتار تماسی را مدلسازی نماید. این سابروتین می تواند رفتار اصطکاکی را وابسته به متغیرهایی همچون شماره استپ، شماره اینکریمنت، شماره نود های سطح اسلیو و مستر و بسیاری از دیگر از متغیرهای مشخصه تماسی وابسته نماید.

 

 

 

 

آنالیز مسایل خطی و غیر خطی در نرم افزار اباکوس از امکانات با استفاده گسترده در صنایع امروز می باشد. قابلیت های این نرم افزار در شبیه سازی مسایل مختلف دینامیکی شامل استخراج فرکانس طبیعی، ارتعاشات آزاد و اجباری، دینامیک گذرا، پاسخ دینامیک هارمونیک می باشد.

 

 

 

 

این پکیج که با نام مباحث عمومی در آباکوس نام گرفته است به افرادی توصیه می شود که آشنایی اولیه به این نرم افزار نداشته و از ابتدا خواهان اشنایی و همچنین مثال های کاربردی می باشند.  اگر دوره ی مقدماتی آباکوس را طی نکرده اید اکیدا توصیه به استفاده از این پکیج می­شود!پشیمان نخواهید شد! سرفصل مباحث و همچنین مدت زمان پکیج(25 ساعت) و حجم آن(بیش از 9 گیگا بایت) این پکیج را هم حتما ببینید. دکتر سورگی هیئت  علمی دانشگاه تهیه کننده ی فیلم های ویدوئویی بوده اند.


 

 

 

 

زبان پایتون یک زبان شی گرا، مفسر و مناسب برای انجام اسکریپ نویسی است. خوشبختانه نرم افزار آباکوس برای بیان اجزای مدل خود از این زبان شی گرا استفاده کرده است و به کاربر این اجازه را می دهد که برای انجام فرآیند های تکراری و یا تغییرات در اجزای مدل (برای مثال هندسه، ماده، شرایط مرزی، بارگذاری، مش ریزی و ..) از این زبان استفاده کند.

 

 

 

 

نرم افزار متلب یکی از نرم افزار های معروف در زمینه محاسبات عددی در میان مهندسان و محققان است. شاید بتوان قابلیت های گسترده و سادگی استفاده از آن را از دلایل اصلی گسترش محبوبیت این نرم افزار در میان محققان دانست. این در حالی است که نرم افزار آباکوس یک نرم افزار جامع اجزاء محدود (FEM) است و برای حل مسائل مختلف مهندسی بر مبنای روش اجزاء محدود پایه گذاری شده است. در بسیاری از مواقع نیاز است از خروجی های آنالیز اجزاء محدود در یک چرخه طراحی و یا بهینه سازی استفاده شود.