یکی از مشکلاتی که در ارتباط با نرم‌افزارهای تخصصی مانند آباکوس وجود دارد، به سادگی در دسترس نبودن منابع، پلاگین‌ها و یا حتی فایل‌های نصبی ویرایش‌های مختلف آن‌هاست. هدف از این بخش، حل چنین مشکلاتی در ارتباط با نرم‌افزار آباکوس است. به‌ویژه، پلاگین‌ها (افزونه‌ها) و یا نرم‌افزارهای جانبی که قابلیت لینک شدن با این نرم‌افزار را دارند، به همراه توضیحات لازم پیرامون سازگاری آن‌ها با نسخه‌های مختلف آباکوس در این بخش ارائه می‌شوند.

منابع دیگر، مانند کتاب‌های الکترونیکی و یا سایر فایل‌های مرتبط نیز در این بخش قرار می‌گیرند.

البته اگر نرم‌افزار یا پلاگین موردنظر شما در این بخش موجود نبود، می‌توانید درخواست خود مبنی بر تهیه آن ویرایش خاص یا پلاگین موردنظر را در بخش «درخواست نرم‌افزار» ثبت نمایید. پیشنهادات خود در مورد اضافه کردن مطالب دیگر را نیز از طریق فرم تماس با ما ارسال نمایید.

یکی از اهداف و رسالت‎های مهم امروز، رفع نیازهای صنعت کشور عزیزمان می‎باشد. چرخه تبدیل علم به فناوری و سپس ثروت شاکله اصلی حرکت‎های دانش بنیان است. در این بخش ضمن معرفی پیشینه تیم طراحی آباکوس سنتر و پروژه‎های جاری می‎توانید پرو‎ژه‎های صنعتی خود را سفارش دهید.

 

با توجه به گسترش کاربرد شبیه سازی در صنایع و محیط‌های علمی و پژوهشی، تحلیل های المان محدود در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. مجموعه متخصصان آباکوس سنتر، آماده هستند تا پروژه های مورد نظر شما را به طور کامل و با کیفیت و قیمت مناسب به انجام برسانند.

شما برای مشاهده نمونه پروژه های قبلی انجام شده توسط مهندسان آباکوس سنتر، می‌توانید به بخش «نمونه پروژه های انجام شده» که دربردارنده تجربیات قبلی و همچنین زمینه های کاری قابل ارائه توسط آباکوس سنتر است، مراجعه نمایید.

گفتنی است با توجه به درخواست شما، کلیه امور مربوط به پروژه از قبیل تحقیقات اولیه، شبیه سازی، رفع خطا، تهیه گزارش های لازم و همچنین آموزش و توضیح روند انجام شبیه سازی و حل مسئله به کاربران موردنظر، متناسب با توافق صورت گرفته قابل انجام هستند.


 

 

 

 

 

در این بخش، لیست پروژه‌های در دست اجرا توسط آباکوس سنتر، به همراه درصد پیشرفت و اطلاعات مربوط به ان نمایش داده می‌شود.

 


 

 لیستی جامع از تجربیات قبلی اعضای آباکوس سنتر در اجرای پروژه‌های مختلف طراحی و شبیه‌سازی در این بخش قرار گرفته است. هر پروژه به‌صورت مختصر بیان شده و اهداف، روند اجرا و نتایج آن به همراه تصاویری نمونه از مراحل طراحی یا شبیه‌سازی ارائه شده است. با مشاهده این بخش می‌توانید پیش از ثبت پروژه یا درخواست مشاوره، از تخصص دست‌اندرکاران آباکوس سنتر مطمئن شوید. همچنین اگر فکر می‌کنید پروژه شما شبیه به یکی از این موارد است و نیاز به توضیحات بیشتر و جامع‌تری پیرامون آن پروژه خاص دارید، با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید. این کار را می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین و یا پر کردن فرم تماس با ما انجام دهید.


 

 با توجه به هزینه‌ی بالای آزمایش دستگاه‌ها و قالب‌های مورد استفاده در فرایندهای تولید، شبیه‌سازی المان محدود در این‌گونه مسائل اهمیت فراوانی یافته است. با استفاده از شبیه‌سازی، می‌توان پارامترهای بهینه را برای انجام فرایند به بهترین شکل ممکن، بدون نیاز به انجام آزمایش‌های تجربی متعدد (و دست‌کم با تعداد آزمایش‌هایی بسیار کمتر) یافت و در فرایند نهایی اعمال نمود.

در این قسمت، پروژه‌هایی که به شبیه‌سازی فرایند تولید (نورد، اکستروژن، کشش عمیق و...)، دستگاه‌ها و قالب‌های مربوطه، محاسبات مربوط به آن‌ها و یا بهینه‌سازی پارامترهای مؤثر اختصاص دارند، قرار می‌گیرند.

 

 یکی از اصلی‌ترین وظایف مهندسان، طراحی ماشین‌ها و قطعاتی با قابلیت تحمل بارهای وارده و شرایط مکانیکی حاکم بر آن‌هاست. با توجه به محدودیت روش‌های تحلیلی برای محاسبه توزیع تنش و یافتن عمر قطعات، استفاده از روش المان محدود می‌تواند سبب سادگی کار مهندسین شده و دقت و سرعت طراحی نهایی را بالا ببرد. 

مسائل مربوط به طراحی استاتیکی و یا خستگی قطعات در مورد اجزای مختلف، در این بخش دسته‌بندی می‌شوند.

 

 امروزه مواد کامپوزیتی (که دسته وسیعی از مواد مصنوعی ساخت بشر را دربر می‌گیرند)، کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف و کاربردهای مهندسی یافته‌اند. بسیاری معتقدند که عصر فلزات پایان یافته و ما وارد عصر مواد کامپوزیتی شده‌ایم. در صنایع پیشرفته، به دلیل نسبت استحکام به وزن بسیار بالای کامپوزیت‌ها و به‌ویژه قابلیت ایجاد خواص جهتی و هدفمند آن‌ها، فلزات و مواد آلیاژی سنتی در حال جایگزین شدن با این مواد هستند.

در این بخش، پروژه‌های پیرامون کاربرد مواد کامپوزیتی و شبیه‌سازی قطعات کامپوزیتی، به همراه مسائل مربوط به استحکام و عمر، مورد توجه قرار می‌گیرند. 

  سایر پروژه‌های متفرقه که در هیچ‌یک از موارد فوق قابل دسته‌بندی نبوده‌اند، در این زیرمجموعه گنجانده شده است. مسائلی همچون طراحی و شبیه‌سازی چند مکانیزم کاربردی، مسائل سیالاتی-جامداتی، مسائل دینامیکی و ارتعاشاتی و... در این دسته قرار می‌گیرند.
 

پروژه‌های این بخش در واقع زیرمجموعه‌ای از پروژه‌های ذکر شده در بخش «پروژه‌های پیشین» است. همانطور که از نام بخش مشخص است، این پروژه‌ها سطح بالاتری داشته و به نوعی شاخصی از میزان اطلاعات، تجربیات و توانمندی‌های ما به‌شمار می‌روند. اگر فرصت کافی برای دیدن همه پروژه‌های پیشین را ندارید، توصیه می‌کنیم این پروژه‌ها را مشاهده فرمایید.

 


انجام فرایند شبیه‎سازی و رسیدن به پاسخ نهایی همواره دارای روند مشخص و ساده ای نیست. گاهی ممکن است در مسیر حل، اشکالاتی پدید آید که به سرعت قابل حل نیستند و وقت زیادی از پروژه را بی‎دلیل به خود اختصاص دهند. در این گونه حالت ها، تنها تجربه‎های عملی کار با نرم افزار می تواند مشکل گشا باشد.

در این قسمت از سایت، متخصصان سایت اباکوس سنتر، در خدمت شما هستند تا در موضوع و مسئله موردنظر شما، راهنمایی های لازم را انجام داده و تا رسیدن به جواب نهایی در کنار شما بمانند!

 

 درخواست نرم‌افزار مهندسی آباکوس سنتر

شما در این قسمت می توانید نرم افزار، کتاب الکترونیکی و دیگر مواردی را که نتوانسته اید آن‌ها را در سایت ها و فروشگاه های گوناگون اعم از مجازی و واقعی پیدا کنید درخواست نمایید. این درخواست می‌تواند در ارتباط با نرم‌افزار آباکوس و یا سایر نرم‌افزارهای مهندسی و تخصصی باشد. همچنین می‌توانید درخواست خود را پیرامون یافتن کرک و یا کرک نمودن نرم‌افزارها/افزونه‌های خاص ثبت نمایید.

کارشناسان آباکوس سنتر با جستجوی این برنامه در منابع مختلف (مجازی – واقعی) سعی می کنند در کمترین زمان ممکن نسخه کامل آن را برای شما تهیه کرده و در ازای پرداخت هزینه متناسب، لینک دانلود  آن را به شما ارائه دهند.